Lektori

Mayka

K učeniu jogy som sa dostala v Kanade v malom mestečku Windsor v roku 2003. Vďaka duchovným učitelom ako sú Eckhart Tolle, Michael Singer, Gangaji a ďalší, som našla cestu po ktorej kráčam a ktorá ma veľmi napĺňa. Je mi potešením na mojich hodinách venovať sa tak krásnemu učeniu a odovzdávať ho ďalej.

Nech láska, pokora, odvaha a vďačnosť sú navždy súčasťou nášho bytia.
Shanti :)

Benitka 

Joga je pre mňa ako hra na hudobný nástroj, telo je úžasný a dokonalý nástroj a prax je hra. Toto umelecké dielo sa stáva súznením dokonalosti tela a kvality hry ktorá je procesom nádherného tvorenia. Joga je pre mňa sloboda, cesta k sebe, autenticita, návrat domov v tej najhlbšej podstate bytia. V láske, odvahe a radosti ale aj nekonečný priestor na tvorenie, sebapoznávanie, hĺbku, súznenie, pochopenie a prijatie.

Mojou prvou učiteľkou je Majka, ktorá mi otvorila dvere do Ashtanga jogy, ukázala mi ten nekonečný priestor. Je mi priateľkou, ktorú si veľmi vážim. Jedinečný Lesík... ale aj Manju Jois a Jaro Pávek, u ktorých som absolvovala certifikovaný teaching training ashtanga jogy, mi dali všetko čo si myslím že by mohol jeden učiteľ mať aby to mohol srdcom odovzdávať ďalej. Ak srdcom aj počúval...

Vzhľadom k telovýchovného vzdelaniu som sa mohla certifikovať ako učiteľka gravidjogy a jogy pre deti za čo som nesmierne vďačná. Tento čas vnímam ako dar, poslanie, ktoré mi dáva nekonečné skúsenosti, obohacuje a vyživuje môj život a moju cestu jogy každý deň.

Nie je pre mňa dôležité každý deň rozložiť si podložku na zem ale mať čas so svojou dušou a aspoň chvíľu súznieť aby mohla duša rásť… ideálne s dychom. 

Braňo

S jogou som začal pred trinástimi rokmi u niekoľkých učiteľov Spoločnosti priateľov jogy v Košiciach. Medzitým som nejaký čas navštevoval štúdio Samsara a ich Ashtanga vinyasa hodiny. V roku 2020 som ukončil kurz inštruktora jogy pod vedením Slovenskej asociácie jogy. Joga ma očarila hneď od prvej hodiny. Fascinovalo ma, ako rýchlo je možné formovať naše telo pri pravidelnej praxi. K tomu sa pridal záujem o rôzne dychové techniky. Za pomoci dychu vieme utíšiť nekonečný tok myšlienok. V tichu nájdeme pokoj a v pokoji nájdeme samého seba.

Zuzka 

Kozmetike a poradenstvu ohladom pleti sa venujem vyše 18 rokov po ukončení nadstavbového štúdia v Bratislave. Spokojnost a vyrovnanosť ženy sa odzrkadľuje v jej tvári, preto sa snažím nasmerovať klientky ku počúvaniu svojho tela, k sebeláske a harmónii.
Účinky tvarovej jogy a hĺbkovej masáže tváre sú najúčinnejší a najlacnejší spôsob ako si dopomôcť k žiarivej pleti.
V tejto oblasti sa neustále vzdelávam.

K cvičeniu jogy som sa dostala pred pár rokmi, kedy sa moje telo po 2 tehotenstvách potrebovalo dostať do formy. Zistila som, ze vďaka joge a meditácii nachádzam svoj vnútorný pokoj a rozumiem svojej ceste.

Mirka

Joge a meditácii sa venujem od roku 2015, kedy som sa  začala aktivne venovať svojmu telu a mysli.

Po hodine jogy som vždy zistila, že môj stav mysle sa zmenil. Niektoré veci zapadli na svoje miesto, niektoré tam už vôbec neboli, alebo som mala na veci úplne iný pohľad. Celkovo som sa začala nachádzať na oveľa tichšom a pokojnejšom mieste.

Tieto a mnohé iné dôvody ma priviedli ku štúdiu niekoľkých foriem jogy, ktoré som absolvovala v Kanade v meste Whitby v roku 2017 u vynikajúcej učiteľky a liečiteľky energie Carol Baxter. Hatha joga, Restorativna joga, Prenatalna a Postnatalna joga, Joga Nidra, Meditácia a dychové cvičenia patria k mojim certifikáciam, a som šťastná že môžem odovzdať túto nádhernú formu denno denného spôsobu života ďalej.

 "Jóga nie je pre flexibilných..... je pre ochotných."

Dominika 

Skúsenosti:
2013-2014

•štúdium Kundalini jógy v Paríži s Kamalou, jógové centrum OmKamala Paris.
                     •štúdium Ashtanga jógy na Slovensku

2018-2019
•štúdium Ashtanga jógy v Inštitúte Pathabiho Joisa, KPJAYI v Mysore, India

január 2019

•štúdium Marma a Abhyanga masáže na ayurvédskej klinike, Mysore ayurveda academy.

apríl 2019

•štúdium Ashtanga jógy s Chuckom Millerom,

august 2019

•štúdium Ashtanga jógy s Denou Kingsberg

október 2019

•absolvovanie intenzívneho kurzu asistencie v Ashtanga jóge s Davidom Robsonom a Jelenou Vesic.

2019-2020

•štúdium Ashtanga jógy v Inštitúte K.P. Joisa, Mysore, India.