Lektori

Mayka

K učeniu jogy som sa dostala v Kanade v malom mestečku Windsor v roku 2003. Vďaka duchovným učitelom ako sú Eckhart Tolle, Michael Singer, Gangaji a ďalší, som našla cestu po ktorej kráčam a ktorá ma veľmi napĺňa. Je mi potešením na mojich hodinách venovať sa tak krásnemu učeniu a odovzdávať ho ďalej.

Nech láska, pokora, odvaha a vďačnosť sú navždy súčasťou nášho bytia.
Shanti :)

Benitka 

Joga je pre mňa ako hra na hudobný nástroj, telo je úžasný a dokonalý nástroj a prax je hra. Toto umelecké dielo sa stáva súznením dokonalosti tela a kvality hry ktorá je procesom nádherného tvorenia. Joga je pre mňa sloboda, cesta k sebe, autenticita, návrat domov v tej najhlbšej podstate bytia. V láske, odvahe a radosti ale aj nekonečný priestor na tvorenie, sebapoznávanie, hĺbku, súznenie, pochopenie a prijatie.

Mojou prvou učiteľkou je Majka, ktorá mi otvorila dvere do Ashtanga jogy, ukázala mi ten nekonečný priestor. Je mi priateľkou, ktorú si veľmi vážim. Jedinečný Lesík... ale aj Manju Jois a Jaro Pávek, u ktorých som absolvovala certifikovaný teaching training ashtanga jogy, mi dali všetko čo si myslím že by mohol jeden učiteľ mať aby to mohol srdcom odovzdávať ďalej. Ak srdcom aj počúval...

Vzhľadom k telovýchovného vzdelaniu som sa mohla certifikovať ako učiteľka gravidjogy a jogy pre deti za čo som nesmierne vďačná. Tento čas vnímam ako dar, poslanie, ktoré mi dáva nekonečné skúsenosti, obohacuje a vyživuje môj život a moju cestu jogy každý deň.

Nie je pre mňa dôležité každý deň rozložiť si podložku na zem ale mať čas so svojou dušou a aspoň chvíľu súznieť aby mohla duša rásť… ideálne s dychom. 

Mirka

Joge a meditácii sa venujem od roku 2015, kedy som sa  začala aktivne venovať svojmu telu a mysli.

Po hodine jogy som vždy zistila, že môj stav mysle sa zmenil. Niektoré veci zapadli na svoje miesto, niektoré tam už vôbec neboli, alebo som mala na veci úplne iný pohľad. Celkovo som sa začala nachádzať na oveľa tichšom a pokojnejšom mieste.

Tieto a mnohé iné dôvody ma priviedli ku štúdiu niekoľkých foriem jogy, ktoré som absolvovala v Kanade v meste Whitby v roku 2017 u vynikajúcej učiteľky a liečiteľky energie Carol Baxter. Hatha joga, Restorativna joga, Prenatalna a Postnatalna joga, Joga Nidra, Meditácia a dychové cvičenia patria k mojim certifikáciam, a som šťastná že môžem odovzdať túto nádhernú formu denno denného spôsobu života ďalej.

 "Jóga nie je pre flexibilných..... je pre ochotných."